Spotkanie techniczno-integracyjne „Żubr” 2023

Z przyjemnością zapraszamy na nadchodzące spotkanie techniczno-integracyjne, które odbędzie się w  miejscowości Nowosielec w dniach 22-24 września 2023 roku. Czas nieubłaganie płynie, a przez ponad pięć lat aktywnie staramy się integrować, organizując zarówno mniejsze, jak i większe spotkania. Niestety, przez ten okres wielu z Was nie miało okazji wziąć udziału w żadnym z naszych wydarzeń! W szczególności zachęcamy i gorąco dopingujemy do przyłączenia się tych Osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji! Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z krótkofalarstwem, czy jesteś doświadczonym radiooperatorem, każdy entuzjasta tej dziedziny jest mile widziany. Prosimy o zaopatrzenie się w jedzenie we własnym zakresie. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, istnieje opcja noclegu.

Pomieszczenie Klubowe 28.10.2022

Nasze spotkanie ma trzy główne cele:
1. Przygotowanie systemu antenowego na zbliżające się zawody CQ WW Contest SSB, które odbędą się w dniach 28-29 października 2023 roku. Będziemy skupiać się na planowaniu i dostosowaniu naszego systemu antenowego, aby zapewnić sobie jak najlepsze wyniki w tych ważnych zawodach.

2. Integracja – to okazja do omówienia różnorodnych kwestii technicznych w miłej atmosferze, przy grillu i podczas wspólnego posiłku, w tym pysznej grochówce. Ten punkt spotkania odbędzie się w sobotę. Grill do dyspozycji cały dzień, zaś ognisko rozpalimy pod wieczór.

3. Start balonu stratosferycznego jest planowany na nadchodzącą niedzielę o godzinie 12:00 czasu lokalnego. Miejsce startu to Nowosielec, o współrzędnych 52°14’46.9″N 22°44’28.7″E. Balon, który zostanie użyty, to Totex 200g.

Wyposażenie balonu zawiera tracker oparty na przeprogramowanej sondzie rs41. Dostępne będą różne tryby transmisji:

APRS na częstotliwości 432.500 MHz pod znakiem SP8ZOC-11.
RTTY na częstotliwości 437.700 MHz, z ustawieniami 100/540 i 7n2, pod znakiem SP8ZOC.
Ponadto, moduł SSTV będzie przesyłał obrazki uczestników spotkania na częstotliwości 144.500 MHz. Mod PD120, czas transmisji jednego obrazka 120s, rozdzielczość: 640 x 496.

Predykcja trasy lotu jest dostępna pod adresem: link. Lot został zgłoszony do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z numerem notam D5863/23. Ładunek do odzysku.

Ten projekt zostanie zrealizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych kolegów: Roberta SQ5RB, Tomka SP5LOT, Pawła HF5P oraz Janka SP8TI.

Spotkanie zakończy się w niedzielę około godziny 17:00

Miejsce spotkania to Nowosielec, położony w okolicach Łosic. Współrzędne GPS to: 52°14’47.0″N 22°44’28.7″E lub 52.246374, 22.741307.

Bliskość stacji komunikacji masowej to jeden z naszych atutów! Jeśli planujesz podróż pociągiem, znajdziesz stację PKP Niemojki zaledwie 6 km od naszego miejsca spotkania. Natomiast jeśli preferujesz podróż autobusem, Dworzec PKS Łosice jest oddalony o zaledwie 5.9 km. Niezależnie od środka transportu, którym się poruszasz, zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie w zakresie transportu.

Dodatkowo, chcielibyśmy poinformować, że ze względu na przeprowadzane prace, będziemy dostępni drogą radiową na przemienniku SR8D / SR8BP. Po zakończeniu prac, będziemy dostępni na częstotliwości 145.3625 MHz. Oznacza to, że zawsze będziemy w kontakcie i gotowi, aby pomóc Ci w dotarciu na nasze spotkanie, niezależnie od środka transportu, którym się poruszasz.

Czekamy z niecierpliwością na Waszą obecność i wspólnie spędzony czas podczas tej pasjonującej imprezy krótkofalarskiej!

foto: Nowosielec 29.10.2022 / nadajnik.eu

Ciekawe miejsca w pobliżu: 

Grodzisko w Dzięciołach. Zaledwie 2,6km od Nowosielca (miejsca spotkania).

Polecamy również trasę: Nowosielec > Dąbrowa – Muzeum Ziemiaństwa (13,3km). > Korczew – Pałac (19,2km). > Drohiczyn (36km). > Grabarka (62,8km). > Moszczona Królewska – Schrony bojowe (72km). > Mielnik (80km). Najkrótsza droga powrotna Mielnik – Nowosielec przez miejscowość Sarnaki 50,2km. W Sarnakach w parku pomnik rakiety V2. czyli jak Armia Krajowa odkryła jedną z największych tajemnic III Rzeszy. 

Po zakończeniu spotkania serdecznie zapraszamy do Korczewa, który znajduje się zaledwie 21 km od naszego miejsca spotkania. Tam, 24 września od godziny 13:00, Korczew cofnie się w czasie o prawie sto lat. Będą można podziwiać zabytkowe samochody i motocykle, uczestniczyć w tańcach towarzyskich oraz posłuchać muzyki z lat 20-tych. Dodatkowo, będzie można delektować się smacznymi daniami Korczewskimi. Magia lat 20-tych – Pałac w Korczewie więcej: https://fb.me/e/1fQkmvbX1

Aktualizacje 

  •  Zapraszamy już w piątek (22.09). Na miejscu będziemy od godziny 14:00. 
  • Przyłącz się do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1681186645330463/
  • Dla chętnych w sobotni poranek organizujemy wyprawę na Grodzisko Średniowieczne w Dzięciołach. W oparciu o mapy LIDAR zapoznamy się z formą budowy dawnej średniowiecznej osady. 
  • Dzięki zaangażowaniu i pracy naszych kolegów Roberta SQ5RB, Tomka SP5LOT, Pawła HF5P oraz Janka SP8TI będziemy mieli wspaniałą okazję do śledzenia balonu stratosferycznego w nadchodzącą niedzielę. Ten balon będzie przekazywał swoją aktualną pozycję za pośrednictwem systemu APRS oraz transmitował fascynujące obrazki w formie SSTV. Start tego ekscytującego projektu zaplanowany jest na niedzielę o godzinie 12:00 czasu lokalnego. 
  • Transmisja na żywo ze startu balonu odbędzie się na kanale Grześka SP8GB. Oto link do kanału: https://www.youtube.com/@GrzegorzSP8GB
  • Czy odebrałeś już obrazki? Prosimy o poinformowanie nas o tym! Możesz to zrobić za pośrednictwem mChat, który nie wymaga rejestracji: https://nadajnik.eu/forum/app.php/mchat Bardzo ważne jest podanie przybliżonej lokalizacji, w której odebrałeś  obrazki. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zarejestrować, jak daleko był odbierany sygnał z balonu.

Zobacz wszystkie zdjęcia …

Scroll to Top